Teraco - Lité teraco - litá podlaha

Lité terrazzo nebo teraco se dokonale hodí do jakéhokoliv designu a stylu, od klasiky až po moderní design. Tyto lité podlahy lákají nejen svým elegantním vzhledem. Díky technologii lití snadno zapadají do místností jakékoliv tvaru, od jednoduchých obdélníkových a čtvercových tvarů až po složité kulaté tvary. Bezesparý povrch je bezesporu jejich velká výhoda.

Teracové podlahy mohou mít jakoukoliv barvu a jsou ideální v kombinaci s materiály, jako je dřevo a mramor. Tvoříme ornamenty a mramorové mozaiky libovolných tvarů a velikostí dle představ klienta. Mramorová litá podlaha se v současné době stala mezi zákazníky velmi oblíbenou.

Technologie lití mramorových teracových podlah

Tvorba těchto podlah spočívá ve směsi mramorové drti různých velikostí, barviv a cementu, který se používá jako pojivo. Ve složení je vždy nejméně tři čtvrtiny mramoru. To zcela odlišuje terazzo od obyčejných cementových podlah.

Jednotlivé kroky

  • Teraco se lije na podkladní beton, jehož ideální výška by měla být přibližně 70 mm. Výška teraca je nejméně 15 až 20 mm, podle velikosti mramorové drti.
  • Po zalití následuje broušení různými metodami.
  • Na závěr se podlahy natřou voskem, který je chrání před poškozením. Naše společnost používá vosky s různými efekty podle přání klienta.

Údržba teraca

Teracové lité podlahy jsou praktické a nenáročné na údržbu. Doporučíme vám speciální přípravky, které zachovají lesk co nejdéle.

  Litá podlaha             teraco

Rychlý dotaz / vzkaz

Ochrana osobních údajů GDPR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.