Benátský štuk

Benátský štuk je luxusní povrchová úprava s imitací mramoru, který promění Váš interiér v elegantní prostor a dodá mu jedinečnost.

Tato technika se dříve používala pro výzdobu kostelů nebo reprezentativních sídel bohatých měšťanů v Itálii. Dnes ji nejčastěji můžeme vidět v reprezentativních prostorách, jako jsou kanceláře, recepce, haly, banky nebo restaurace. V posledních letech se díky svým vlastnostem hodně využívá i v domácnostech, kde je k vidění například v obývacích pokojích, krbech nebo koupelnách.

Možnosti této dekoratérské techniky jsou velmi široké. Pomocí speciální techniky dokážeme kopírovat téměř jakýkoliv tvar (sloupy, oblouky, výklenky a další.. ), vytvořit hladký, strukturovaný, matný nebo lesklý povrch, imitaci kamene a kovu. Často se uplatňuje při sanacích historických budov.

Benátský štuk můžete použít na jakýkoliv povrch jako je omítka, dřevo, beton, sádrokarton a další. Benátský štuk je velice praktický, je omyvatelný a vhodný do vlhkých prostor – koupelny, sauny, bazény. Na hladkém povrchu se nedrží prach.

Výhody benátského štuku

  • dojem luxusu a výjimečnosti
  • lze napodobit jakýkoliv tvar
  • nezatěžuje nosnou konstrukci
  • snadný na údržbu (nedrží prach)
  • pomocí speciálních vosků, které zvyšují vodo-odpudivost, lze aplikovat i v místech s vyšší vlhkostí, jako je třeba koupelna

Benátský štukBenátský štukBenátský štukBenátský štukBenátský štukBenátský štukBenátský štukBenátský štukBenátský štuk

Rychlý dotaz / vzkaz

Ochrana osobních údajů GDPR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.